Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi|

[Ghid Complet] Twisted Fate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Lukianqwe
Administrator
Lukianqwe

Rank: Administrator
Status:
MESAJE : 53
REPUTATIE : 81
MEMBRU DIN : 04/07/2014
VARSTA : 23
LOCALIZARE : Targu Mures
JOC PREFERAT : tenis
STARE : Cuz' I'm happy.
[Ghid Complet] Twisted Fate Empty
MesajSubiect: [Ghid Complet] Twisted Fate [Ghid Complet] Twisted Fate Icon_minitimeVin Iul 04, 2014 9:07 pm

GHIDUL IL VOI COMPLETA IN TIMP!

Twisted Fate e un campion cu un potential foarte mare el fiind jucat si de playerii care inca nu au atins nivelul 30 dar si de playerii high-elo ex. Diamond sau Platin. E un campion foarte greu de jucat daca te gandesti la meciurile mai serioase cu adversari pe masura, doar nu vorbim de Master Yi unde la COOP vs. AI esti super tare si la Ranked nu mai stii unde sa te ascunzi. Twisted fate cu un Invocator pe masura poate da outscale aproape oricarui campion exceptand: Fizz, Diana, Ahri, Le Blanc, Kassadin si Akali. Eu de exemplu doar o data cam aveam un scor de genul 22/4/10 cu Twisted Fate am reusit sa il ucid pe marele adversar Fizz si atunci fiind foarte greu.

Summoner spell-uri: Ghost + Flash /sau/ Heal+Flash
Rune: [Ghid Complet] Twisted Fate C797fa621278c013def444007c321882
Maiestrii: [Ghid Complet] Twisted Fate 9925f6222deb75e1b70aeb3e9f57dc89

Build: Imi place sa incep cu  [Ghid Complet] Twisted Fate 1056  , doua potiuni de HP si un Warding Totem.

Nu va voi zice fiecare item in parte pentru ca asta deja depinde de voi, de oponenti si de cum va descurcati de ci un build complet ar trebui sa arate asa:
[Ghid Complet] Twisted Fate 3027  [Ghid Complet] Twisted Fate 3111  [Ghid Complet] Twisted Fate 3128  [Ghid Complet] Twisted Fate 3089  [Ghid Complet] Twisted Fate 3135  [Ghid Complet] Twisted Fate 3100

Early game
-----------------------------------
- Incercati sa farmati cat mai mult (farmul e esential pe Twisted Fate)

- Maxati prima data W pentru a putea face harass cu cardul albastru pe inamici, in felul acesta nu veti pierde nici lane-ul, nici minionii, nici viata, nici lupta.

- Dupa ce faceti level 2 maxati Q si folositi cand e posibil cardul galben pe inamici urmat de un Q bine-tintit si rapid. Continuati apoi sa folositi cardul albastru pentru a va reface mana fara sa fie nevoie de potiuni de mana sau chiar recall. AVETI GRIJA~! : Inamicii vor incerca sa fuga cand vad ca va setati cardul galben deci activati-l doar cand vi se pare ca e momentul potrivit si nu il puteti rata. Very Happy

- Dupa 2-3 killuri facute pe lane-ul vostru puteti considera ca v-ati facut treaba Wink

Mid Game
------------------------------------
- FARM

- POKE

- FARM

- KILL

Simplu si distractiv

Late game
------------------------------------
- Incercati cat mai repede sa faceti rost de gold pentru a va termina build-ul si duceti-va ori de cate ori e nevoie pe lane-urile aliatilor. Ei vor avea nevoie de ajutorul vostru oricand, siiii mai este si un lucru ce va poate asigura niste honor-uri la sfarsit de joc.
Sus In jos
http://acasa.allyogame.com
Sidnix
Membru
avatar

Rank: Membru
Status:
MESAJE : 4
REPUTATIE : 8
MEMBRU DIN : 06/07/2014
JOC PREFERAT : CS:GO
[Ghid Complet] Twisted Fate Empty
MesajSubiect: Re: [Ghid Complet] Twisted Fate [Ghid Complet] Twisted Fate Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 10:09 am

Super lucian , cred ca ai munci mult , am invatat din acest ghid Very Happy
Sus In jos
Lukianqwe
Administrator
Lukianqwe

Rank: Administrator
Status:
MESAJE : 53
REPUTATIE : 81
MEMBRU DIN : 04/07/2014
VARSTA : 23
LOCALIZARE : Targu Mures
JOC PREFERAT : tenis
STARE : Cuz' I'm happy.
[Ghid Complet] Twisted Fate Empty
MesajSubiect: Re: [Ghid Complet] Twisted Fate [Ghid Complet] Twisted Fate Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 10:19 am

Ma bucur Very Happy
Sus In jos
http://acasa.allyogame.com
DeagleXXL
Membru
DeagleXXL

Rank: Membru
Status:
MESAJE : 12
REPUTATIE : 24
MEMBRU DIN : 05/07/2014
JOC PREFERAT : Samp & CounterStrike
[Ghid Complet] Twisted Fate Empty
MesajSubiect: Re: [Ghid Complet] Twisted Fate [Ghid Complet] Twisted Fate Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 12:26 pm

Mersi acuma inteleg si eu Very Happy
Sus In jos
BiscuiteYTB
Vip
BiscuiteYTB

Rank: Vip
Status:
MESAJE : 18
REPUTATIE : 22
MEMBRU DIN : 07/07/2014
VARSTA : 23
LOCALIZARE : Timisoara
JOC PREFERAT : Minecraft
STARE : HaPPy'
[Ghid Complet] Twisted Fate Empty
MesajSubiect: Re: [Ghid Complet] Twisted Fate [Ghid Complet] Twisted Fate Icon_minitimeLun Iul 07, 2014 7:49 pm

Multumesc eu chiar vroiam sa ma apuc de League Of Legend`s pentru ca foarte multi prieteni de-ai mei joaca acest joc , care si mie incepe sa m-i se para misto !
Sus In jos
Continut sponsorizat

Rank:
Status:
[Ghid Complet] Twisted Fate Empty
MesajSubiect: Re: [Ghid Complet] Twisted Fate [Ghid Complet] Twisted Fate Icon_minitime

Sus In jos

[Ghid Complet] Twisted Fate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: ►JOCURI :: League Of Legends :: Ghiduri-